Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Podprsenka a její vliv na zdraví

 Podprsenka a její vliv na zdravíimage

                                                                                 image

Kdysi ani mně by tohle nenapadlo ale už díky své práci už pak samotnou mně přivedlo na to  ,že nošení nesrávných podprsenek může způsobovat ženám nemalé a trvalé problémy .

image

Máte bolesti v zádech?                               image

Váha prsou, která není správně rozložena dobře padnoucí a kvalitně šitou podprsenkou působí bolesti v oblasti krční a hrudní páteře.

Podprsenka musí mezi prsy na hrudi přiléhat k tělu a tím je zajištěno, že obvod nese hlavní váhu prsou a ramínka mu v této činnosti jenom pomáhají. Pokud není toto zajištěno, dojde k přetížení šíjových svalů a může nastat i blokáda krční páteře.

image

Máte bolesti žaludku?                    

Vaše zažívání může ovlivnit příliš úzký obvod podprsenky. Příliš těsný obvod podprsenky brání pohybu bránice a tlačí tím i na žaludek, který potom částečně nemůže plnit svoji funkci, můžeme tak ovlivnit celou látkovou výměnu.

Skutečnost, že příliš úzkým obvodem vznikají otlaky, které brání prokrvení kůže a mohou se i zanítit, zmiňujeme v bodě o kožních potížích.

image

Máte kožní potíže?

Ženy, které mají velká ňadra, mají nadváhu či nosí příliš úzký obvod podprsenky, trpí častými kožními potížemi. Vznikají jim opruzeniny pod prsy, které velmi svědí a dokáží hodně znepříjemnit život.

Pokud k tomu dojde, je dobré si pořídit bavlněnou podprsenku, dbát na zvýšenou hygienu, používat dětská mýdla či mýdla bez parfemace. Prádlo je nutné prát v pracích prášcích určených pro děti či pro citlivou pleť. Pokud problémy neustoupí, je dobré se poradit s lékařem.

image

Máte brnění rukou?              image

Špatně nastavená ramínka, která se zařezávají do ramen, brání volnému toku krve do rukou. Ruce a konečky prstů se stávají méně citlivými a brní. A nejde jen o nesprávně nastavená ramínka. Stejný efekt nastává, když si žena koupí podprsenku s malými košíčky.

Malé košíčky nepojmou celý objem prsou, střed podprsenky tím nepřiléhá k hrudi a nenese a nepodpírá váhu prsou. Prsa jsou z toho důvodu nesprávně nesena ramínky, která se zařezávají do ramen a způsobují otlaky. Často se v prodejně setkáváme s ženami, které mají ve starším věku hluboké rigoly na ramenou způsobené celoživotním nošením nesprávné velikosti podprsenek.

Máte problémy s otáčením hlavy?   image

Zařezávající se ramínka mohou přimáčknout a tím ovlivnit činnost nejen svalů, ale i nervů. To vše má vliv na držení těla a většinou cítíme i bodavou bolest při otáčení hlavy.

image

Máte problémy s povislými prsy?

Jestliže není dostatečná podpora ňader kvalitně šitou podprsenkou ve správné velikosti, může to mít za následek natažení vazů. Prsa přestávají být pevná, neboť věkem či změnou hmotnosti se postupně povolují vnitřní vazy.

Dobře padnoucí podprsenka tomu částečně brání, proto je potřeba nepodceňovat nošení kvalitní podprsenky (vč. podprsenky sportovní z prodyšného materiálu a s širšími ramínky při sportu, ale také na doma).

Přečtěte si: Správná podprsenka pro povislá ňadra!

image                                                                                                                                                       image                    

Máte problémy s dýcháním, bolestí hlavy a závratěmi?

Špatně zvolená velikost podprsenky nemá sílu vzdorovat gravitaci a táhne prsa dolů. Následkem toho hrudník tlačí na vnitřní orgány, na bránici a na plíce. Z toho vznikají nejen bolesti páteře a hlavy, ale často také potíže s dýcháním, závratě, a mnohdy nucení ke zvracení.

Závěrem lze říci, že:

  • většina žen si je vědoma, že dobře zvolené spodní prádlo a zejména správná velikost podprsenky je základem ke krásně vytvarované postavě
  • většina žen ví, že se ve spodním prádle chce cítit pohodně, aby jí dobře sloužilo celý den a nemusela se těšit, až večer sundá škrtící a zařezávající se postroje
  • většina žen si přeje, aby jí v prodejně spodního prádla prodavačky poskytly odborné rady o správné velikosti a vhodném střihu podprsenky právě pro ni.

 

 

image image image

image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,

TOPlist