Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Záda- cviky‚lopuch‚štítná žláza

                                                                                                                                                                                                                     ....

image

image
 

Jogurtový zábal mátový na chodidla .            náhled obrázku

Vhodný po reflexní terapii nebo Tuina masáži - nohou . Také při jakékoliv masáži

 

 

JOGURTOVÝ  ZÁBAL  TĚLOVÝ  S  KÁVOU

image                           image                              image

 

Smyslné, exotické, ozdravující ošetření, které aktivuje krevní oběh, hydratuje a odvádí tekutiny a toxiny z organismu.

jogurtové kultury, které jogurt obsahuje mají osvěžující a ochranné účinky pro pleť. Kromě jogurtových kultur obsahuje i vitamíny, mléčné kultury, stopové prvky a mléčné cukry. Jogurtový zábal hydratuje a vyhlazuje pleť, podporuje hojení drobných ran a napomáhá obnovovat ochrannou vrstvu pokožky. Má zklidňující účinky na spálenou pokožku.

Příjemný  zejména v letních měsících .Hydratuje a zvyšuje elasticitu pokožky. Příjemně chladí.

                                                                        

                                image                                                                                                   image

BAHENNÍ ZÁBAL

Černé sulfidické bahno RAPAN má jedinečné přírodní léčivé a kosmetické vlastnosti. Vysoká biologická aktivita je hlavním znakem sulfidického bahna, je dána velkým množstvím anorganických a organických sloučenin, jako jsou např. aminokyseliny, nasycené a nenasycené mastné kyseliny, lipidy, vitamíny a stopové prvky aj. Srovnávací spektrální analýza prokázala, že u produktů Rapan je biologická aktivita až 5x vyšší, než u produktů z Mrtvého moře. U sulfidického bahna Rapan byly rovněž zjištěny antioxidační účinky (díky přítomnosti karotenoidů a retinoidů), které zpomalují stárnutí organismu. Bahno působí jako silný biostimulátor, který aktivuje všechny vnitřní orgány a tím pomáhá nastartovat organismus k samoregulačním ozdravným procesům.

Přírodní sulfidické bahno proniká hluboko do organismu. Podstata působení přírodního bahna spočívá v aktivní iontové výměně, kdy jsou z těla ven odváděny toxiny a zároveň do organismu prostupují vitamíny a minerální látky. Tím dochází k aktivaci činnosti jater, ledvin a dalších životně důležitých orgánů. U sulfidického bahna byly rovněž zjištěny antioxidační účinky (díky přítomnosti karotenoidů, retinoidů a vitamínů), které zpomalují stárnutí organismu. Obsahuje až 19 aminokyselin, důležité pro tvorbu enzymů, díky nimž dochází k aktivaci fyziologických procesů v těle. Odstraňuje přebytečnou vodu z těla a redukuje otok. Má prokázané analgetické a protizánětlivé účinky. Zrychluje metabolické procesy v buňkách a tím zajišťuje rychlejší regenerační procesy v těle.

Složení:

Pevná krystalická kostra: křemenné sloučeniny, uhličitan vápenatý, uhličitan hořečnatý, koloidní komplex sulfanu, FeS, Al2O3, Fe2O3, SO3. Anorganické látky: Fe, Zn, Mn, Ca, Na, K, Si, P, Mg, Se, Cl, Cu... Organické látky: obsah organické hmoty je až 4,5%, nasycené a nenasycené mastné kyseliny, steroidy, aminokyseliny ( valin, leucin, isoleucin, tyrosin, cystin, alanin, prolin,fenylalanin, tryptofan, sirin, threonin ...), fosfolipidy, biostimulátory ... Antioxidanty: karotenoidy, retinoidy, vitamíny ( C, B1, E, A, B6, PP, B12, D). Balneologicky hodnotné komponenty: brom, kyselina boritá, kyselina metakřemičitá.

 

Fyzikální vlastnosti bahna:

Barva - hnědošedá - černá; zápach - mírný zápach po sírovodíku; pH - 7,1

 

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

 • 40 mladých zelených vlašských ořechů
 • 1 sklenici domácího medu
 • Velkou zavařovací sklenici

nápojUmyjte vlašské ořechy i s jejich slupkou, propíchejte je jehlou a lehce je nařízněte. Přemístěte je do sklenice, zalijte medem a směs vystavte na slunce. Takto by měla směs stát na okně 40 dnů. Po uplynuté době můžete směs pít.

Každé ráno vypijte na lačno cca 0,05 dl tohoto lektvaru a současně zvyšte příjem jódu. Štítná žláza začne produkovat více hormonů. Štítná žláza potřebuje alespoň 200 mikrogramů jódu. Zda se vaše štítná žláza vyléčila poznáte podle zlepšujícího se stavu, ale nejlépe vám to potvrdí lékař.

                            image                

 

Webová stránka byla vytvo

ena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

image

 

NAJSILNEJŠÍ LIEČITEĽ V EURÓPE

Liečim magnetizmom - migrénu, psychiku, chrbticu, bolesti kolien, kĺbov, krížov, lakťov, ženské problémy, výtoky, žlčník, cukrovku, pečeň, cholesterol, obličky, tuky, močovinu.

Vážený pán Hornáček!

Stretla som sa na konferencii s jedným Vašim bývalým pacientom a boli ste mi takto doporučený. Keby som žila na Slovensku, prišla by som k Vám osobne.

Žial pracujem v diplomatických službách v New Yorku.

S pozdravom Dagmar Paulis JUDr.

 

Použitie lopúchu na diagnostiku a liečenie !!!!!:

Prírodu neoklameš:

 

 

 Keď si dáte lopúchy podľa návodu,ste zdravý. Už nikomu v živote neodoberú obličky, aby chodil na dialýzu. Ak Vám každý mesiac tlak stúpne o 10 napr: 140/100 a ďalší mesiac je 150/110, to je zrazená krv a lopúch Vás vylieči do týždňa.

Tak isto vylieči ženské problémy, cystu, zápal. Po operáciách vaječníkov, mávajú ženy bolesti v podbrušku. Vyliečim do 20 minút. Nemáte sexualitu                  a dostanete osteoporózu, čiže rednutie kostí. O následkoch operácie sa mlčí. Lopúch vylieči žily a cievy.

Operácia chrbtice 2 až 5 krát. Operácia nepomohla, bolesti ostali, potiaže               s chrbticou tak isto. Moja diagnóza je zápal sedacieho nervu, zacviknutý nerv, alebo porážka, hlavná vec, že sa operuje aby bola robota.

Túto chrbticu vyliečim na 2krát, to je spolu l-2 hodiny. Lopúchový list umyjem, šúcham o vaničku v dvoch vodách, nechám otiecť a obviažem elastickým obvazom.

Som prvý na svete,čo som vyliečil pečeň a žlčník. Viac sa neoperuje.

Som jediný človek na planéte zem,mojím magnetizmom som vyliečil migrénu a ženské problémy. Liečim na počkanie chrbtice a pohybové ústrojenstvo.

 

Úžasný vynález v oblasti zdravotníctva objavil liečiteľ pán Anton Hornáček, Stará Turá, Slovensko. Použitie Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / a Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum /. Rastie od mája do októbra.

Pomocou listu lopúchu možno predčasne diagnostikovať choroby a hlavne jeho použitím možno tieto choroby následne v krátkom čase vyliečiť bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a bez akýchkoľvek farmakologických liečiv, prípadne bez nutnosti podrobenia sa operáciám.

 

 

 

Arctium tomentosum,Lopuch plstnatýLopuch plstnatý,Arctium tomentosum

image

Soubor:ArctiumLappa1.jpg

Lopúch plstnatý
Arctium tomentosum

 

Lopúch väčší
Arctium lappa A. majus

 

 

Príčiny chorôb                                           image

 

     Väčšina chorôb vzniká z nadmerného potenia. Z potenia vznikajú zápaly               a bolesti kĺbov, krížov, lakťov, chrbtice, pohybového ústrojenstva, ženské choroby, u mužov prostata a choroby vnútorností. Zo zápalov vznikajú nádory, rakovina, mozgové a srdcové príhody.


Postihnutie ľudí je podľa spôsobu obliekania.

Ak nenosia tričko alebo tielko, nemá čo piť pot a tým zabrániť vzniku zápalu.

 

 

Diagnostika:

Ako diagnostiku je vhodné aspoň raz ročne zabaliť celé telo do listov lopúchu, ktoré obviažeme pevne elastickým obväzom a necháme pôsobiť 4 hodiny, najlepšie na noc.

Listy lopúchu sa prikladajú ich vrchnou stranou k pokožke tela. Po uplynutí času pôsobenia dávame listy postupne dolu a prezrieme ich, či sa náhodou na niektorom z nich nezmenila farba listu, čo bude signalizovať existenciu zápalu.

Ak sa farba listu nezmení je evidentné, že zápal na tom mieste v tele nie je.

Ak sa farba listu zmení na hnedú alebo čiernu, signalizuje to prítomnosť stredného zápalu.

Ak sa farba listu zmení na škoricovú a list lopúchu zostane suchý a drobí sa, ide      o silný zápal. Zmena farby na liste lopúchu môže mať podobu škvrny o veľkosti          1 cm, môže ich byť väčší počet, alebo škvrna môže byť aj cez celý list lopúchu.

 

 

Liečba:


     Na miestach, kde nám zmena farby listu lopúchu signalizovala zápal, pristúpime k liečeniu zápalu prikladaním listov Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / alebo Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum / a ich pevnému stiahnutiu elastickým obväzom. Listy lopúchu prikladáme na postihnuté miesto najlepšie na 24 hodín alebo v čase, keď je možné prikladať listy lopúchu bez obmedzenia napríklad v noci.

        Túto procedúru opakujeme až do vtedy, kým farba listu lopúchu zostane nezmenená a zápal je použitím listu lopúchu vyliečený.

        Doba liečenia stredného zápalu prikladaním listu lopúchu je 1 – 2 týždne, pri silnom zápale 3 – 4 týždne. Pri liečení zápalu je potrebné čo najviac vyhýbať sa vode, nakoľko voda teplá, vlažná i studená zápal rozširujú. Odporúča sa osprchovať maximálne 2 krát do týždňa 3 – 4 minúty.

 

Diagnostiku robíme tak, že priložíme list lopúchu v jednosti.

Na liečenie zápalu môžeme priložiť list dvojmo / 2 listy na seba /.

List lopúchu odstráni za 24 hodín 20 – 50 % zápalovej bolesti, za týždeň odstráni zápalovú bolesť úplne.

 

 

Vyliečením zápalov si automaticky predĺžime dobu života.

Liečiteľ Anton Hornáček hovorí: „Predpokladám, že listom lopúchu sa dá vyliečiť aj človek z kómy.“


        Mechanické problémy a bolesti odstráni liečiteľ pri osobnej návšteve osobným magnetizmom. Pooperačné stavy chrbtice s bolesťami po prvej návšteve sú bez bolesti.

        Liečba pána Antona Hornáčka zaberá na celý pohybový aparát / lakte, kolená, kĺby, chrbtice, slabosť v rukách a v nohách /.

Do ½ hodiny odstráni bolesti prsníkov, vaječníkov, maternice, bodu sexuality /

3 cm pod pupkom /.

 

 

Listom lopúchu môžeme liečiť zápal močového mechúra, ženské choroby, maternicu, prsníky, podbruško a pečeň.

Podľa uvedeného postupu sa lopúch prikladá a stiahne elastickým obväzom.

List lopúchu sa prikladá až do času, kým jeho farba nezostane zelená a zápal je vyliečený. Na pošvu prikladáme list lopúchu cez nohavičky.

 

 

Listom lopúchu môžeme liečiť mozgové príhody a psychiku.

Ako prevenciu voči týmto chorobám je vhodné, aby si každý na jar urobil kúru pomocou lopúchu, ktorou sa zlepší prekrvenie mozgu a vyrovná sa i krvný tlak.

 

Na noc si priložíme na čelo a na hlavu list lopúchu a stiahneme ho elastickým obväzom od čela dozadu okolo celej hlavy a ukončíme pod bradou tak, že voľná zostane len tvár. Túto kúru opakujeme 7 – 10 dní. Liečivá sila lopúchu účinkuje cez vlasy aj cez kosť hlavy.

 

 

Listom lopúchu môžeme liečiť srdcové príhody.

List lopúchu priložíme na srdce spredu aj na chrbát vo výške srdca a pevne stiahneme elastickým obväzom na 4 hodiny, alebo na noc.

Po mozgovej alebo srdcovej príhode okamžite priložíme list lopúchu, aby sme zabránili smrti. Lopúch pracuje ako pumpa, vytiahne zrazenú krv.

V núdzi je náhrada list kostihoja, v zime list kapusty alebo list kelu.

 

 

Vyliečenie retardovaných detí

Deti, čo sa narodia retardované, majú mozog podliaty krvou.

Pri narodení sa podľa dĺžky času bez dýchania v minútach ( 1 – 10 ), nastane stupeň retardácie až smrť. Po 2 týždňoch neprestajného prikladania lopúchu na hlavu krv z podliateho mozgu zmizne a deti sa uzdravujú. Lopúch sa prikladá aj dospelým pri retardácii. Ich stav sa zlepší.

 

 

Recepty:


Liečenie Bercových vredov a čiernej nohy

 

 Symphytum officinale,Kostival lékařský

Kostihoj Lekársky
Symphytum officinale L     

 

Lopúch umyjeme pod studenou vodou ako tanier 4 – 5 krát.

Osušíme v chládku, priložíme na nohu 4 – 5 krát za celý deň, vždy nový list lopúchu na dobu 1 mesiac. /Pokiaľ nezostane zelený, aký sme priložili./

Potom začne liečba Kostihojom lekárskym / Symphytum officinale L /.

Na strúhadle postrúhame koreň kostihoja a vzniknutú kašičku priložíme na ranu aj okolo rany.

Zakryjeme mikroténovým sáčkom a stiahneme elastickým obväzom.

Kostihojovú kašičku meníme 2 krát za deň po dobu 3 mesiacov.

Pokožka na nohe nám obledne.

 

imageimageimage

Odstránenie potenia:

Uvaríme dubovú kôru z dubu letného / Quercus robur L./ alebo z dubu zimného / Quercus pertacea (Mattuschka) Liebl /.

 

       image                                       image         

Dub letný Quercus robur L.                              Dub zimný Quercus pertacea


 

        Polovicu nádoby zaplníme dubovou kôrou a zalejeme vodou.

Varíme 30 minút od zovretia a kúpeme sa v nej /nezriedenej/

1 hodinu po dobu 2 – 3 týždňov.

Keď sa nám potia len ruky alebo nohy, tak kúpeme len ich.

Po tejto kúre sa nebudeme potiť 6 mesiacov.

 

        Keď sa začne potenie znova, procedúru zopakujeme. Jeden uvarený roztok dubovej kôry môžeme používať 5 – 6 dní.

Dubovú kôru môžeme získať na píle. Najprv liečime zápal listom lopúchu a až potom, keď sme zápal vyliečili, liečime potenie dubovou kôrou.

Celkovo kúpelná liečba je vhodná len pre ľudí, čo nemajú zápal.

 

Čaj z Vrbovky malokvetej / Epilobium parviflorum SCHREB /:

Vodu varíme 5 minút. Varenie vypneme a počkáme 30 sekúnd, aby voda ochladla na 70 stupňov Celzia. Potom dáme Vrbovku na 20 minút vylúhovať. 1 vetvička Vrbovky na 1 liter vody. Denne vypijeme 2 litre čaju po dobu 1 mesiaca.

Prečistí močové cesty, ľadviny, zvýši tlak moču, zvýši sexualitu a zabráni pomočovaniu vo vyššom veku. Po mesiaci si dáme prestávku v pití čaju              z Vrbovky jeden týždeň a pijeme znova 1 mesiac. Podľa tohto receptu sa majú robiť všetky čaje.

Prečistenie čriev a vyliečenie z črevnej chrípky:

 

Nalačno vypijeme ½ – 1 liter minerálnej vody Šaratica na prehnatie.

Za 30 minút nás preženie 1 – 2 krát.

Potom si uvaríme 15 minút čaj z Repíka lekárskeho / Agrimonia eupatoria L /.

Vypijeme 2 – 3 krát 2 dcl čaju, ktorým zastavíme preháňanie.

 

Rada:

Ucho je zmenšená kostra človeka.

Viac náušníc v uchu ničí kosti.

Nos zase predstavuje žalúdok. Pirsing na nose ničí žalúdok.

 

Kontakt:

imageLiečiteľ pán Anton Hornáček lieči aj osobným magnetizmom.

Žiadne poškodenie nenastane. Liečil pani Editu Kotlebovú

z Hôrky nad Váhom. Táto žena bola 8 rokov ochrnutá

po mozgovej príhode a mala urobený vývod z močového

mechúra.

Liečenie osobným magnetizmom pána Antona Hornáčka

trvalo 1,5 hodiny. Po tejto dobe začala hýbať rukami

a nohami.

 

Za 1,5 roka už chodí o barlách a o ďalšie 3 mesiace už chodí na svojich nohách. Celé telo má plne funkčné a bez vývodu po jednej jedinej liečbe u pána Antona Hornáčka.

 

Má podané patenty. Testy s jablkom dokázali, že liečiteľ pán Anton Hornáček má najsilnejší osobný magnetizmus v Európe. Je to dokázané vedecky.

Vidí to, čo iný nevidí a cíti to, čo iný necíti.

 

Trojročné výsledky jeho liečenia sú unikátne v celosvetovom meradle.

Jeho schopnosti si overili uzdravení z mnohých štátov Európy aj USA.

Výsledky liečby uznal aj renomovaný profesor Lekárskej fakulty v Martine /Slovensko/. Za objav použitia lopúcha chce dosiahnuť udelenie Nobelovej ceny.

image

Výsledky liečby Antona Hornáčka sa dajú preukázať aj laboratórnym vyšetrením zo 07.04. 2004:

Dg.: C915 Leukémia

Vyšetrenia v sére a plazme:

 

 

Vyšetrenie

Povolené hodnoty v mmol/l

Hodnoty pred liečbou v mmol/l

Hodnoty po 2 mesačnej liečbe v mmol/l

Glukóza

3,9 - 6,4

3,73

4,06

Urea

2,78 - 7,62

5,18

3,62

S-Kreatinin

55 - 97

44,19

46,14

Bilirubin celkový

5 - 20

17,33

8,32

AST

0,1 - 0,5

3,41

1,19

ALT

0,1 - 0,6

9,34

2,72

GMT

0,1 - 0,5

16,53

5,93

ALP

0,54 - 1,7

5,92

4,72

Ióny Na-S

135 - 145

139,50

 

 

136,79

Ióny K-S

3,5 - 5,5

3,62

3,67

Ióny Cl-S

101 - 110

103,83

102,16

Erytrocity

 

1 - 2

3 - 5

Leukocity

 

8 - 10

3 - 5

Hlienové vlákna

 

ploché

-

 

Výsledky:
    V Slovenskej republike môžu byť maximálne 4 liečitelia percentuálne na počet obyvateľov. Liečiť energiou sa nedá naučiť, to musí mať človek vrodené. Ja som robil testy s jablkom a kontrolné testy. Som jediný človek v Európe, čo ich spravil:

 • 70-ročná dôchodkyňa zo Starej Turej - za mladi mala výtoky, bolesť podbruška, po prechode bolesť podbruška ešte väčšia. Chcela sa obesiť, otráviť liekmi, v takýchto bolestiach žila celý život od svojich 20-ich rokov. Za 15 minút vyliečená.
 • 44-ročná pani zo Starej Turej - po autonehode sa liečila 6 mesiacov, bola operovaná, nepostavila sa bez pomoci rúk. Po jednej hodine, čo som ju liečil, je zdravá.

7-ročný chlapec, Nové Mesto nad Váhom - detská obrna. Nechodí, iba sa plazí.

Po prvej liečbe chlapec stojí na nohách, keď leží na chrbte, zdvihne nohy o 90 ° , voľne bicykluje, ale nechodí. Kázal som dať lopúchy, ale ma neposlúchli. Druhýkrát som ho robiť odmietol. Keby prikladali lopúchy, podľa mňa by chlapec do troch mesiacov chodil. Takto bude chodiť až po roku.

Keď som nezobral peniaze, rodičia sa ľahkovážne stavajú k liečbe.


image
 

 • 21-ročná žena z Bratislavy - nevie o svete, ani ako sa volá, nosí plienky, musia ju kŕmiť, liečená profesorom 6 mesiacov, jeden a pol roka vo Švajčiarsku. Na žiadosť starej mamy začali ku mne dochádzať na liečbu, hoci nevlastná matka s týmto liečením nesúhlasila, pretože museli ku mne dochádzať z Bratislavy. Po druhom liečení dievča začalo chodiť, ale keďže ich dochádzanie obťažovalo, prestal som ju liečiť.
 • Dôchodkyňa z Trnavy - diagnóza narušená psychika. Liečená aj na psychiatrii v Pezinku po úmrtí manžela 15 rokov. Jej dvaja synovia ju ku mne doniesli popod pazuchy. Po prvom liečení ide pani odo mňa poklusom. Moja diagnóza - mozgová príhoda.
 • Dôchodkyňa z Galanty, predtým bývala v Bratislave - z cesty ku mne je 30 metrov. Túto trasu s pomocou manžela a priateľky išli viac, ako 10 minút. Keď sa pani posadila, hovorím jej diagnózu - mozgová príhoda a zápaly v celom tele. Jej odpoveď: "Pán Hornáček, ešte ani poriadne nesedím a už trepete hlúposti. Viete, kto som ja? Mám vysokopostavenú dcéru lekárku na internom v Bratislave." Titul, či je primárka, alebo docentka mi nechcela povedať. "Takto som chorá 18 rokov, v nemocniciach som preležala 10 rokov a bola som v tých najlepších fakultných nemocniciach v Prahe, Hradci Králové, Brne, Olomouci, Bratislave, Martine, Banskej Bystrici." Bola aj v Kováčovej, kde liečia takéto stavy. Moja odpoveď: " Pani, vystrite ruku, pozerajte na ruku a okamžite sa vám zápästie zavrie. Pozrite sa na strop a do 20 sekúnd sa vám ruka otvorí." Tak sa aj stalo. Znova jej hovorím: "Pozrite sa na tú ruku, tá sa vám zavrie okamžite, pozrite sa von oknom a do 20 sekúnd sa vám ruka otvorí." Moja diagnóza je správna. Pani zdvihla nohu na posteli o tri centimetre. Po prvom liečení zdvihla nohu o 45°. Kázal som dávať lopúchy a bude zdravá.
 • 43-ročný pán z Gabčíkova - ide ku mne a zo štyroch metrov vidím ekzém a psoriázu. Hovorím mu, že je chorý na pečeň. On mi odpovedá, že je 15-násobný darca krvi a naposledy dával krv pred mesiacom. Že liečitelia, kde bol predtým mu jeho chorobu hovorili po latinsky a ja, keďže latinsky neviem, moja diagnóza nie je dôveryhodná. Keď neviem latinsky, nech mu chorobu poviem po maďarsky. Ja sa pýtam: "Koľko ľudí nakazil ekzémom?"
 • 70 - ročná dôchodkyňa z Piešťan - poslaná z nemocnice domov na umretie. Jej zať tam robí lekára. Za deň vypila 10 ml vody, čo jej striekli striekačkou do úst , takto pila 5 dní. Keď jej dávali vodu, kričala od bolesti a dávali jej ju nasilu. U mňa pila vodu, ešte si aj pýtala.
 • 55-ročný pán z Trenčína - 4-krát operovaná chrbtica, o mesiac mal ísť na piatu operáciu. Po mojom liečení operácia zrušená.
 • 4-ročný chlapec z Bratislavy - nehovorí, iba kričí, mysľou vedľa, rukami bije o stoličku. Keď matka prišla na druhé liečenie, hovorí, aké veľké pokroky spravil jej syn - už sa v kľude naje, pozerá rozprávku, hovorí slová a už spája i vety. U mňa prehovoril tri slová.
 • 57 -ročná dôchodkyňa Nové Mesto nad Váhom - neznesiteľné bolesti chrbtice, nespala 20 rokov, iba drieme. 15 rokov pred operáciou a 5 rokov po operácii. Chrbticu jej operovali v Olomouci, avšak bolesti zostali. U mňa bola raz, za tri a pol roka ju chrbtica nezabolela.
 • 11 - ročné dievčatko z Myjavy - pocikáva sa. Do piatich rokov ju liečili v nemocnici na Myjave, od piatich do jedenástich rokov ju lieči docent v Bratislave - bezvýsledne. Keď som sa jej dotkol podbruška, plakala od bolesti, za 20 minút ide odo mňa zdravá.
 • 37 - ročná pani z Myjavy - 9 mesiacov liečená na vnútornosti, bolí ju pravý bok. Osemkrát externe dochádza k psychiatrovi. Hladkal som jej podbruško asi 31-ročný automechanik, Zemianske Podhradie - tri roky ho bolí noha, lieči ho obvodný lekár, neurológ, ortopéd - neúspešne. Chcú, aby podstúpil liečbu na psychiatrii. Ak odmietne, zoberú mu PN. Liečil som ho 20 minút a pán je zdravý.
 • 47-ročná pani z Popradu - dostala menzes, ale krv jej z tela neodchádzala. Mesiac liečená obvodným lekárom, tri mesiace vo fakultnej nemocnici, poslali ju na umretie domov. Brucho mala ako v deviatom mesiaci tehotenstva. Po mojej liečbe jej odišla krv z maternice v chumáčoch za dva dni a po troch dňoch ju maternica nebolí.
 • 60-ročná dôchodkyňa, Veľký Krtíš - diagnóza astma. Každý rok kúpeľná liečba počas 21 rokov. Napravil som jej chrbticu a pani je po mojom liečení zdravá.
 • 44-ročný lekár, Stará Turá - od detstva chronický zápal nosných dutín. Za tri mesiace zdravý.
 • 38-ročná pani z Ostravy - nepohne ani milimeter s rukou. Išla na poradu Eurotelu do Bratislavy, odtiaľ ju poslali ku mne. V ruke má bolesti, akoby jej ju rezali cirkulárom. Za 16 minút vyliečená. Takéto prípady som mal za týždeň tri a úspešne vyliečené.
 • 39-ročná pani z Myjavy - migréna od detstva, niekoľkokrát za deň presiahne maximum. Liečil som ju hodinu, na prvýkrát zrušených 90 % migrény. Odvtedy migréna iba pri menzese dva dni- 10%.
 • 49 ročná pani, Žiar nad Hronom - silná migréna 33 rokov. Za hodinu je pani zdravá na 100 %, migréna nie je
 • 50 ročná pani zo Žiliny - silná migréna 4 roky. Za hodinu je pani zdravá, migréna nie je.

Keď sme vyliečení po srdcovej a mozgovej príhode, prikladáme lopúch dokiaľ nie je zelený                   a potom ho prikladáme 10 dní, aby sme odstránili i tie najmenšie zrazeniny krvi a sme 100 % zdraví a môžeme ísť do práce.

 • 54 ročný pán z Trnavy v marci 2004 mu vyoperovali ľadvinu. Do jari 2005 predpokladajú odobrať i druhú ľadvinu, bude iba na dialýze. Zrazená krv mu upchala ľadvinu a prišiel o ňu. Stačilo dať lopúch 1-3 týždne a ľadvinu mohol mať.S-kreatin povolená hodnota mmol/l 55-115, ale má až 160. Toto mu vyliečim S Kreatin (močovinu), ale potrebujem lopúch, aby tento pacient vydržal do jari.
 • 20 minút a žena je zdravá.

V roku 1981 som našiel peniaze a doklady.

Zaniesol som ich na políciu v Starej Turej . Peniaze a doklady patrili Milanovcom.

Od pána ing. Ladislava Milana som dostal knihu s venovaním. Jeho dcéra Ľudmila Milanová bola reprezentantka v zjazdovom lyžovaní.

Novinári by mali písať o liečiteľoch fakty, nie podvody a musí vypovedať chorý človek, kde zlyhala medicína. Musí tam byť uvedené chorého meno, vek, bydlisko, fotografia a poprípade titul, aby si okolie mohlo skontrolovať, či sa píše pravda, alebo sa na chorých a nešťastných ľuďoch živia hyeny. Kde nám neukážu chorobu najmodernejšie prístroje ani testy, ja som to vyliečil. Napr. testy nám ukážu 50% ženských chorôb (výtoky), ale druhých 50% nám neukážu nič, hoci ide o závažné ženské choroby. Som schopný odhaliť problémy aj tam, kde testy nič nevykazujú. Ľudia celého sveta - vyskúšajte si lopúchy - tie vám určia chorobu, aj vás vyliečia.

V iných zemepisných šírkach, kde lopúchy nerastú, odskúšajte iný list, ktorý vám pomôže odstrániť chorobu a nesmie mať vedľajšie škodlivé účinky.

Prosíme všetkých záujemcov, aby sa dopredu telefonicky objednali.
Anton Hornáček - THERAPEUT
ulica Kozmonautov 772/55
916 01 Stará Turá
Slovensko
Tel.: 0904 447 826
Tel. zo zahraničia: +421 904 447 826
e-mail: liecitel@post.sk

 

 

 

Krční páteř

26. 3. 2009

 

 

Krční páteř

Obratel C1 - atlas
- migrény, bolesti hlavy, závratě
- dvojité vidění, ztráta paměti
- vysoký krevní tlak
- chronická únava

Jsou-li problémy s atlasem, je třeba se podívat i na čelistní kloub.
Uvolnění blokády atlasu může být klíčem k úspěšnému napravení pánevního sklonu.

V psychické rovině chybí nadhled.

 

 

Obratel C2 - axis
- vedlejší dutiny
- bolesti uší
- hluchota
- oční nemoci  / vrací ostrost /
- poruchy řeči

V psychické rovině neschopnost "vidět", kterou cestou se dát.

 

 

Obratel C3
- nervové potíže - neuralgie a bolesti obličejových nervů
- ušní potíže - hučení a šelest / tinitus /
- zubní potíže - bolesti, kazivost, krvácení dásní
- kožní potíže - hlavně v obličeji - akné a vyrážky

V psychické rovině podobné příznaky jako u vybočení C4.

 

 

Obratel C4
- katary, dlouhotrvající rýma, polypy
- ztráta sluchu
- záškuby rtů či popraskané rty

V psychické rovině labilita - neschopnost zaujmout pevné stanovisko, neschopnost naslouchat a časté pocity viny.

 

 

Obratel C5
- zánět hrtanu, chraptivost
- bolesti šíje
- chronické nachlazení
- pocit "knedlíku v krku"

V psychické rovině je podobnosts C6 a navíc chyb schopnost "prokousat se" těžkou situací.

 

 

Obratel C6
- bolesti nadloktí
- zánět mandlí
- tvorba strumy
- záškrt, dávivý kašel
- vybočení způsobuje "ztuhlou šíji" ( potažmo hrozba mrtvice v důsledku zúžení a zkornatění arteria carotis communis )

V psychické rovině je to strnulost, strach "otevřít" se novému a být tolerantnější.

 

 

Obratel C7 - prominens
Posunutý 7.krční obratel často upozorňuje na onemocnění štítné žlázy, záněty tíhových váčků v ramenních kloubech a různé formy strachu. Po psychické stránce nastupuje pocit utiskování, ponižování se, tiché trpění a žádné obrany. Projevuje se časté nachlazení.

Napravení tohto obratle nepatří mezi nejpříjemnější zákroky, nicméně přináší velké emocionální uvolnění. Proto je třeba hodně pít a odpočívat. Až 3-4 dny můžete mít oblast citlivou na sebemenší dotyk.

POZOR: Vybočení C7 může vyvolat či posílit růst  vyklenutí kotníku na boku palce u nohy, tzv. hallux valgus / vybočený palec /. PROČ ? Na vnější straně palce totiž leží reflexní zóna štítné žlázy a zároveň C7.

 

 

 

Hrudní páteř

26. 3. 2009

 

 

Hrudní páteř

Obratel Th1
- bolesti, brnění v oblasti ramenního pletence a ruky až ke konečkům prstů
- bolesti v týle, rameni, "tenisový loket"
- zánět šlachové pochvy na předloktí
- bolesti předloktí a ruky
- necitlivost prstů

V psychické rovině je snaha se přetěžovat, vše dělat sám, chybí důvěra v druhé.

 

 Obratel Th2
- zastupuje citlivou oblast srdce
- srdeční potíže, poruchy rytmu, vysoký krevní tlak ( obratel je posunut ventrálně čili dovnitř )
- bolesti v hrudníku
- úzkost, která nám brání se vyrovnat s některými událostmi

V psychické rovině mohou přijít noční můry ( pronásledování ). Člověk je uzavřený, nedokáže být laskavý, zdá se bezcitný a bez radosti.

 

Obratel Th3
- ovlivňuje dech
- bronchitida, zánět pohrudnice, zápal plic
- potíže s dýcháním, astma, chřipka, dráždivý kašel
- chronické potíže způsobuje obratel posunutý ventrálně čili dovnitř

V psychické rovině člověk ustupuje, nechce nic pro sebe, nemá žádný vlastní názor a bojí se "nadechnout".

 

Obratel Th4
- potíže se žlučníkem
- bolesti žlučníku, žlučníkové kameny
- žloutenka
- postranní / spánkové / bolesti hlavy

V psychické rovině zablokování tohoto obratle vede k zatrpklosti a tvrdosti vůči sebe samému. Člověk nic nepustí ven a trpí vnitřním vztekem / "kypí v něm žluč" /.

 

Obratel Th5
- nemoci jater
- nízký krevní tlak
- chudokrevnost 
- únava
- potíže s krevním oběhem
- artritida
- pásový opar

V psychické rovině jde o zanedbávání vlastních životních zájmů. Na jedné straně se člověk příliš mnoho stará o své okolí a na druhé straně to vede k potížím s "vnitřním dítětem". Člověka pak často provází smutek a pláč.

 

 Obratel Th 6
- žaludeční potíže, škytavka
- poruchy trávení
- pálení žáhy
- diabetes

V psychické rovině se jedná o potíže se závislostí jako takovou, na čemkoliv.

 

Obratel Th7
- žaludeční potíže
- vřed na dvanácterníku
- škytavka

V psychické rovině je postižení stejné jako u Th6.

 

Obratel Th8
- potíže se slezinou a tím i celkové oslabení imunitního systému

Slezina je největší z lymfatickcýh orgánů a je tedy nejdůležitějším orgánem imunity, v němž se filtruje krev a odbourávají přestárlé červené krvinky.

V psychické rovině posun znamená strnulost, neschopnost přijmout životní pohyb, věčné starosti.

 

Obratel Th9
- alergie všeho druhu, kožní vyrážky, záchvaty

Posun tohoto obratle představuje potlačování vlastní agresivity.
Projevuje se zde známý princip: " Můj protějšek je mým zrcadlem, v němž nacházím své vlastní slabosti." To může v člověku vyvolávat agresivitu, neboť kdo se rád vidí konfrontován se svými vlastními nedostatky ?

 

 

Obratel Th10
- veškeré potíže s ledvinami / a potažmo v partnerství - jakémkoli /
- arterioskleróza
- chronická únava

V psychické rovině se projevují emocionální bloky, problémy v partnerství, příp. ve vztahu k rodičům, dětem, příbuzným, kolegům, sousedům, přátelům a dalším bližním. Problémy v partnerství se manifestují v problémech s ledvinami. Dle tradiční čínské medicíny představují ledviny primární životní energii, esenci čchi - tuto energii právě podporuje harmonické partnerství !

 

 

Obratel Th11
- kožní onemocnění - ekzémy, akné, lupénka, neurodermatitida, červené a černé skvrny, úplně drsná kůže
- vypadávání vlasů
- zažívací potíže

V psychické rovině se jedná o potíže při navazování kontaktů - strach ze vztahu, úzkostlivost, nejistota, fixace na vlastní slabosti.

 

 

Obratel Th12
- problémy s tenkým střevem
- nadýmání
- různé formy revmatismu
- poruchy růstu
- neplodnost

V psychické rovině se jedná o bojácnost, problém vyrovnat se s minulostí, lpění na rodičích, partnerovi, dětech, zvířatech, domově, majetku, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv nový začátek.

 
 

Bederní páteř

26. 3. 2009

 

 

Bederní páteř

Obratel L1
- střevní potíže
- poruchy prokrvení tlustého střeva nebo střevního traktu vůbec
- zácpa, atonická zácpa nebo průjem

V psychické rovině nacházíme bojácnost, problém vyrovnat se s minulostí, lpění na rodičích, partnerovi, dětech, zvířatech, domově, majetku, zaměstnání. Problém je jakýkoliv nový začátek.

 

Obratel L2
- křečové žíly
- kolika, překyselení
- potíže se slepým střevem

V psychické rovině jsou to pocity paniky a křečovitého sevření. / afirmace "leží mi to v žaludku" a "mám z toho žaludeční křeče" /

 

Obratel L3 ( ženský obratel )
- potíže v klimakteriu či v těhotenství
- odblokování by mohlo pomoci při neplodnosti, za pokus to stojí
- nemoci močových cest
- bolesti kolen
- chronické potíže způsobuje zasunutý obratel dovnitř / ventrálně /

V psychické rovině se jedná o pocit chybějícího bezpečí.

 

 

Obratel L4 ( "houserový" obratel )
- hlavně ischiatické potíže, ústřel
- bolesti hýžďového svalstva
- potíže s prostatou
- bolestivé nebo příliš časté močení

 

Obratel L5
- poruchy prokrvení dolní části nohou a chodidel / studené ruce a nohy /
- tvorba křečových žil a otoky dolních končetin

V psychické rovině jde o nepochopení postiženého, který se stahuje dovnitř.

 

VŠEOBECNĚ dále PLATÍ, že 3.-5. obratel odpovídá za sexuální aktivitu. Zablokování obratlů může přinést potíže v této oblasti, které vede až k abnormálnímu zakřivení křížové oblasti ( hlavně u žen - v důsledku nepochopení jejich potřeb ) a posunutí hlavně L3 dovnitř.

 

 

Kostrč

26. 3. 2009

KOSTRČ

 • hemoroidy
  • svědění v oblasti konečníku
  • bolesti při sezení
  • znecitlivění v noze

V psychické rovině člověku často chybí "uzemnění", příliš se vznáší.

Cvičení na krční páteř

Cviky se provádí pomalu, vsedě na židli s opěradlem. Trup držte vzpřímeně, ramena tlačte dolů a hlavu mějte vytaženou vzhůru.

 

 

c11.gifPředklánějte hlavu. Nezaklánět!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c12.gifUklánějte hlavu do stran.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c13.gif

Otáčejte hlavou podle osy páteře vpravo a vlevo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c14.gifCo nejvíce předkloňte hlavu a otáčejte jí
kolem osy páteře střídavě na jednu a druhou stranu. POZOR - ruce budou volně viset podél těla!

 

 

 

 

 

 

 

 

Cviky na krční páteř vleže

 

Cviky provádějte na rovné pevné podložce. Paže jsou připaženy dlaněmi k podložce.

 

 

c22.gif

Pomalu zvedejte hlavu od podložky a přibližujte bradu k hrudní kostí. Proveďte pohyb bradou na stranu směrem k jednomu rameni, pak zpět do výchozí polohy a na druhou stranu.
 
 

 

c23.gif

Hlava zůstává na podložce, volně otáčejte hlavou vpravo a vlevo.

 

 

 

Cviky na přechod krční a hrudní páteře

 

th21.gif

Opřete se o opěradlo židle, paže volně podél těla. Při nádechu ramena tlačte vzad, lopatky stahujte k sobě, hlavu a horní část zad tlačte dozadu (nezaklánějte se však). Při výdechu se uvolněte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

th25.gif

Paže nechte volně podél těla a opisujte rameny kruhy dopředu i dozadu.

 

 

 

 

 

 

 

c17.gif

Rozpažte a roztáhněte prsty. Palec směřuje na jedné straně dolů, na druhé nahoru. Otáčejte a suňte hlavu co nejvíce na tu stranu, kde je ruka palcem dolů. Pak hlavu pomalu otáčejte a suňte ji na opačnou stranu a zároveň přetáčejte i dlaně tak, aby pohled směřoval vždy k ruce s palcem dolů.

 

Rehabilitační cviky na hrudní páteř

th11.gif

Opřete se o dlaně, paže jsou nataženy. Bederní páteř zpevněte stažením břišních a hýžďových svalů. Při nádechu vyhrbte hrudní páteř, hlavu schovejte mezi paže („kočičí hřbet"). Při výdechu hrudní páteř prohněte směrem k podložce a hlavu mírně zakloňte.

 

th12.gif

Stejný cvik provádějte opřeni o lokty.

 

 

 

 

 

th13.gif

Opřete se o dlaně, paže jsou nataženy. Jednu paži upažte do výšky a podívejte se za ní. Hlava a trup se otáčejí na stranu upažené paže. V krajní poloze paží zakmitejte. Cvik provádějte střídavě na obě strany.

 

 

 

 

th14.gif

Opřete se o dlaně, paže jsou nataženy. Vychylujte na tutéž stranu trup a pánev. Dostatečného vychýlení pánve dosáhnete sunutím nohou ve směru vychýlení. Současně se tímto směrem podívejte. Opět provádějte střídavě na obě strany.

 

 

 

 

th21.gif

Opřete se o opěradlo židle, paže volně podél těla. Při nádechu mírně upažte, ramena tlačte vzad, lopatky stahujte k sobě, hlavu a horní část zad tlačte dozadu (nezaklánějte se však). Při výdechu se uvolněte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

th25.gif

Paže nechte volně podél těla a opisujte rameny kruhy dopředu i dozadu.

Rehabilitační cviky na bederní páteř

Cviky na bederní páteř vleže

 

ls21.gifVleže na zádech pokrčte kolena, krční a bederní páteř přitlačujte k podložce.

 

 

 

 

ls22.gif

Kolena nechte pokr­čená a mírně roztáhněte nohy od sebe. Zvolna přetáčejte kolena na jednu stranu a současně hlavu na druhou stranu.

 

 

 

 

 

 

ls24.gif

Vleže na zádech s pokrčenými koleny předpažte a nadechněte se. Při výdechu postupně zvedejte hlavu, ramena a lopatky od podložky. Pomalu pokládejte zpět a uvolněte se.

 

 

 

 

 

 

ls25.gif

Pokrčené nohy mírně roznožte. S nádechem postupně zvedejte pánev a hrudní páteř do výše lopatek s výdechem se vracejte zpět a bederní páteř přitiskněte k podložce.

 

 

 

ls26.gif

Skrčte kolena nad břichem a uchopte je rukama. Hlava zůstává na podložce. Při nádechu tlačte kolena do dlaní, při výdechu se uvolněte a přitáhněte kolena k hrudníku.

 

 

 

 

ls27.gif

Vleže na břiše vzpažte, hlavu opřete o čelo. Vytahujte co nejdále střídavě pravou ruku  a levou nohu.

 

 

 

 

 

Bederní páteř vkleče

 

ls11.gif

Natažené paže opřete o podložku asi 30-50 cm vysokou a zpevněte břišní a hýžďové svaly. Střídavě co nejvíce vyhrbujte a prohýbejte bederní páteř.

 

 

 

 

 

 

 

ls12.gif

V téže poloze vychylujte vždy na stejnou stranu hlavu o horní polovinu trupu a současně pánev a nohy. Soustřeďte se, aby pohyb probíhal pouze v bederní páteři. Neprohýbejte se v kříži. Provádějte střídavě na jednu a na druhou stranu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ls13.gif

Jednu paži zvedněte co nejvíce stranou a podívejte se za ní. Zvednutou paží několi­krát zapružte (neprovádějte však švih). Opakujte 3-5x na jednu stranu a pak opět 3-5x na druhou stranu.

 

 

 

TOPlist