Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Detoxikace organismu‚orgánové hod

 
                                                                           

Zdravá výživa na zásadité bázi - základní pravidlaph_papirky

Odkyselení organismu

Vnitřní prostředí organismu by mělo mít mírně zásaditý charakter. Chybné návyky ve stravování však vedou k tomu, že se podíl zásaditosti v našem těle stále snižuje. Překyselení organismu je pak příčinou většiny nemocí.

Proces v našem těle:

Během látkové výměny neustále vznikají v těle kyselé látky, jako např. kyselina močová, uhličitá, mléčná, octová a dokonce i solná, která se, pokud ji zdravé ledviny neodbourají a nevyloučí, do značné míry podílí na zrychlování překyselení těla, a tím i na narušování buněk.
Kyseliny vnikají nejdříve do krve. Jsou-li však její ochranné látky (pufry) již vyčerpány, je přebytek kyselin odveden do vaziva. Buňky pojivové tkáně jsou robustnější, takže jedovaté látky je tak snadno nepoškodí. Kyseliny se v nich hromadí tak dlouho, dokud je ledviny nevyloučí. Dalším vyměšovacím orgánem jsou plíce. Pomocí obou těchto orgánů se tělo snaží přebývající kyseliny co nejrychleji vyloučit. 

K odbourávání kyselin, tedy odkyselení organismu, může dojít pouze za přítomnosti látek zásaditého charakteru. Jestliže je jejich příjem ve stravě dostatečný, je vše v pořádku. Jestliže přijímáme zásaditých látek málo a kyselých mnoho, organismus je nucen použít pro redukci kyselin uložené zásadité látky. Vápník z kostí a zubů, chrom ze slinivky, zinek z prostaty, hořčík, který byl původně určen pro nervovou činnost atd. Tím dochází k ochromení bezchybné činnosti orgánů a následně pak k nemocem, které se dlouhodobým překyselením stávají chronickými. Proto je nezbytné, abychom zajistili dostatečný přísun minerálních látek do našeho těla.

Jak se zbavit kyselin ve svém těle                                   

Překyselení organismu                                           

Vítejte na webových stránkách věnujících se překyselení a odkyselení organismu. Najdete zde inforomace, týkající se překyselení organismu - tohoto neblahého fenoménu naší doby, získáte povědomí o tom, jaké potraviny patří mezi kyselinotvorné a přispívají tak k překyselení, a naopak jaké potraviny jsou zásadotvorné. Dozvíte se co je to acidobazická rovnováváha v těle a proč je pro naše zdraví důležitá. Získáte cenné rady a návody jak své tělo očistit neboli jak na odkyselení ogranismu.

Stejně tak jako kyselý déšť okyseluje naše prostředí, překyselujeme i své tělo. Kyseliny jsou symptomem naší doby. Příčinou řady nemocí je právě překyselení organismu. Proto potřebujeme tělo zbavit přebytečných kyselin a jedů, abychom opět nabyli dokonalého zdraví.  Udržení nebo obnova rovnováhy kyselých a zásaditých látek v organismu (acidobazická rovnováha) je naléhavě nutné opatření, jestliže máme stárnout ve zdraví. Jaká jsou opatření na odkyselení organismu, se dozvíte v dalším textu na těchto stránkách.

Acidobazická rovnováha (ABR)            

je dynamická rovnováha kyselin a zásad uvnitř organizmu, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a odbouráváním, respektive vylučováním. Hodnota pH určuje stupeň kyselosti či zásaditosti organismu. pH moče 4 je silně kyselé, pH 7 je neutrální (ani kyselé ani zásadité), pH 9 je silně zásadité. pH hodota se dá měřit v moči testovacími proužky zakoupenými v e-shopu www.dobre-zdravi.cz. pH hodnota je naměřená hodnota pro stupeň kyselé - zásadité reakce tělesných tekutin. Většina lidí dnes má pH pod 6, pak u nich dochází k překyselení organismu - pokud nemoc není přítomna, tak již jistě ťuká na dveře. Léčba překyseleného organismu je běh na dlouhou trať. Výsledky se dostavují až cca po 2 letech udržování Acidobazické rovnováhy, kdy v prvních měsících je nezbytné kyselinotvorných látek se zcela vyvarovat.

Odkyselení organismu                                  image

Pokud si chceme udržet dobré zdraví měli bychom se začít se zajímat jak na odkyselení organismu.  Poměr zásadité stravy ke kyselé by měl být 4:1. Zásady jsou látky, které můžeme označit jako protiklad kyselin. Zásady v nichž se nacházejí minerální látky reagují s kyselinami a vytvářejí neutrální soli. Tímto způsobem se mohou kyseliny vázat a vyplavit z těla. Více se dočtete zde: Odkyselení organismu. Základ je tedy v naší stravě, ale  můžeme si významně pomoci i potravními doplňky. O tom se více dočtete ve článku: Léčba překyselení organismu.

Jaké potraviny jsou kyselé a jaké zásadité?

Kyselinotvorné potraviny

Existují potraviny, které silně překyselují organismus, jako např:

 • cukry, coca cola, nápoje z koly, sladké nápoje všeobecně
 • alkohol, zrnková káva, černý čaj, minerální voda perlivá
 • maso, uzeniny
 • bílá mouka a výrobky z ní
 • většina mléčných výrobků
 • hrách sušený, kukuřice, rebarbora
 • burské oříšky, kešu, mandle, pistácie...

Zásadité potraviny                                      image                                                                                           

Jsou potraviny, které organismus významně pomáhají odkyselit a jsou zásadotvorné, např:

Neutrální potraviny

Další skupina jsou potraviny neutrální

 • ananas, mango, meruňky, rybíz, banány, kiwi
 • cibule, červené zelí, česnek, dýně, hrách zelený, paprika, žampiony, kapusta
 • podmáslí
 • vaječný žloutek
 • celozrnný chléb, amrant, špalda, jáhly
 Jak vám mohu pomoci k očistě ?

Detoxikační náplasti  goldplaster2-3133.jpg    -  1ks . 10kč   ( přo koupi 20ks ,2ks zdarma)

 

 

 

Manuální lymfodrenáž (lymfatická masáž)

Manuální lymfatická drenáž je královna mezi jemnými dotykovými technikami. Slovo drenáž znamená „odvod tekutiny“.

Terapeut velmi něžnými hmaty a hlazením pohybuje kůží, pod kterou jsou ukryty křehoučké lymfatické cévy. Hmaty této jemné masáže jsou naprosto speciální, popohání lymfu a zlepšují tak její průtok mízním systémem.

Lymfodrenáž je účinným ošetřením otoků (edémů), celulitidy, jizviček a pokožky všeobecně. Tato masáž vynikající při preventivní detoxikaci organismu, pomáhá při migrénách i křečových žílách.

Doporučuji pít z některých čistících čajů a na masáž se objednat když měsíc ubývá .  

                                                                                                                                                                                             image

Ajurvédský detoxikační čaj Tea of Life 25x2g

Tea of Life Detox Tea je originální 100% přírodní směsí léčivých ajurvédských bylin jako je rozmarýn, oregáno se srílanským zeleným čajem. Chuť doplňuje limetka, kmín, fenykl, kurkuma a koriandr, které jsou známy svými detoxikačními schopnostmi.

                                  

                                                                                                           

 

Medová masážMedová masáž              

 

Med se již po tisíciletí používá jako přírodní prostředek a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Medová masáž má blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného, ale také preventivního, je to velmi účinná detoxikační metoda. Prostřednictvím „pumpovacích“ pohybů rukou jsou při masáži medem "vysávány" staré usazeniny a toxiny, které se v průběhu let nashromáždily v těle. Tyto usazeniny jsou vysávány nejen z měkkých tkání, ale i z kostí a tato masáž stimuluje reflexní zóny zad a tím příslušné orgány. Během masáže se konzistence medu mění, jelikož se do něj vylučují škodlivé látky z těla a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouhou dobu (20-60 minut). 

                                                                                        image

Jak často se medová masáž doporučuje ?

Preventivně stačí tyto masáže provádět jedenkrát za měsíc, při potížích je vhodné masírovat jednou až dvakrát týdně.

                  

                                                                       image

                   

 

 


                                                    
 
                                

KAMENY NA HARMONIZACI ČAKER

KAMENY NA HARMONIZACI ČAKER


Energie krystalů, jejich "povahové" a barevné sounáležitosti s čakrami člověka harmonizují a uvolňují disharmonie a poruchy funkce čaker. Čakry jsou energetická centra a je možné si je představit jako barevné vířivé prstence.
Přikládáním léčivých krystalů lze zharmonizovat jednotlivé čakry.
Účinky drahokamů na lidskou duši a psychiku jsou prokazatelné, stejně jako jsou prokazatelné účinky barev.
Některé krystaly se pro své schopnosti velmi osvědčují při meditacích. Následným uvolněním těla, mysli i ducha je organismu umožněno čerpání léčebných sil, nebo chcete-li energie krystalů, probuzení a koncentrace duševní síly dřímající v každém člověku a tím spuštění jeho samo-léčebných procesů.


Kameny pro harmonizaci 1. čakry
Červený jaspis: Zeleno-červený jaspis spojuje s elementární silou a trpělivou láskou Matky Země. Učí nesobeckosti a skromnosti. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí v přirozeném běhu života.
Granát: Dává životní sílu, sílu vůle a sebedůvěru. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá ji přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh.
Červený korál: Dodává vitální energii a sílu. Podporuje tvorbu krve, dává stabilitu a zároveň pružnost, která pomáhá zůstat v proudu životních událostí vnitřně pevný.
Rubín: Zprostředkovává kreativní energii vedoucí k očištění a proměně. Vytváří harmonické spoje mezi tělesnou a duševní láskou, mezi sexualitou a duchovnem, což přináší nové zážitky.


Kameny pro harmonizaci 2. čakry
Karneol: Spojuje s krásou a s tvořivou silou Země. Pomáhá prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci. Oživuje schopnost tvořivě se projevovat.
Měsíční kámen: Otvírá vlastní vnitřní bohatství pocitů. Pomáhá spojovat s citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty, přijmout ji a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálního hospodářství.


Kameny pro harmonizaci 3. čakry
Tygří oko: Ochraňuje před negací a pomáhá harmonizovat zdravé sebevědomí.
Jantar: Zprostředkovává vhled jak se v životě realizovat. Propůjčuje také "šťastnou ruku" pro podnikání. V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém a čistí a posiluje játra.
Topas: Zlatožlutý topas pomáhá naplňovat léčivou silou. Prohlubuje uvědomění, bdělost a jasnost, radost a živost. Posiluje a stimuluje celé tělo a podporuje tělesné i duševní trávení.
Citrín: Pomáhá navozovat vnitřní pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost a podporuje tě při uskutečňování tvých cílů. V tělesné oblasti podporuje vylučování jedovatých látek a pomáhá při zažívacích potížích a cukrovce. Oživuje krev a nervovou činnost.


Kameny pro harmonizaci 4. čakry
Růženín: Podporuje jemnost, něhu a lásku. Obklopuje duši láskyplnými vibracemi, které léčí všechny rány srdce. Tvá duše se může stále více lásce otevírat a více lásku dávat.
Růženín učí sebe sama přijímat a milovat, pomáhá otvírat srdce projevům lásky.
Turmalín: Růžovo-červený turmalín tě vyvádí z příliš zúžených pocitových struktur, otvírá a rozšiřuje ti srdce. Otvírá tvé vědomí radosti plynoucí z lásky. Spojuje tě se ženským projevem božské lásky, který je vyjádřen v kráse stvoření, přirozené veselosti, tanci a hře. Tak spojuje různé výrazové formy světské i božské lásky.
Obzvlášť vhodné pro čakru srdce jsou i růžové turmalíny se zeleným okrajem, které se často prodávají nařezané na plátky. Zde jsou kvality růžovo-červeného turmalínu v léčivých harmonizujících vibracích zelené.
Kuncit: Pomáhá růstu nesobecké a bezpodmínečné lásce. Podporuje přímočarost a přivádí stále znovu na cestu lásky.
Smaragd: Smaragd je kámen všeobjímající lásky, protože posiluje a prohlubuje lásku na všech úrovních. Ukazuje oblasti, kde tomu tak ještě není. Regeneruje, omlazuje, osvěžuje a uklidňuje.
Nefrit: měkké, zelené světlo nefritu přináší mír harmonii, moudrost srdce, spravedlnost a skromnost. Nefrit uvolňuje a uklidňuje srdce, nechává odhalit a prožít krásu všeho stvořeného a podporuje úctu a lásku ke Stvoření.


Kameny pro harmonizaci 5. čakry
Akvamarín: Podporuje komunikaci s vnitřním já. Jeho vibrace dodávají čistotu, svobodu a šířku, takže se otvírá vizionářským schopnostem a intuitivnímu porozumění a pomáhá ho svobodně a tvořivě vyjadřovat.
Tyrkys: Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.
Chalcedon: Bělomodrý chalcedon působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující a vyrovnávací účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otvírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost sebe-výrazu slovem i písmem.

Kameny pro harmonizaci 6. čakry
Lapislazuli: Zprostředkovává duši zážitek bezpečí v kosmu a otvírají věčnému životu. Vede tvého ducha do nitra, umocňuje jeho sílu a dopomáhá mu k poznání vyšších souvislostí. Podporováním intuice a vnitřního vidění nechává poznat skrytý smysl věcí a síly za nimi působící. Navíc ti dává hlubokou radost ze zázraku života a vesmíru.
Sodalit: Tmavě modrý sodalit zjasňuje rozum a podporuje koncentraci a soustředění. Dodává mírnost a posiluje nervy.


Kameny pro harmonizaci 7. čakry
Ametyst: Ametyst dává "živý klid", ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie, a budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Pomáhá propojit obě hemisféry a tiší prudké bolesti. Vede ducha k věčnosti, podporuje meditaci a inspiraci.
Křišťál: Je to kámen očisty. Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.
 

 
                                                                                         
 
 

 

TOPlist