Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Orgánové hodiny

Vítejte na stránce dandy.wbs.cz v sekci Orgánové hodinyimage

 

 

 

 
                                                                                                  image

imageimageimageimageimageimage
Číňané kteří tisíce let studovali přírodní jevy a přírodní zákony píši ve starých kihách o tom, že měřítkem času pro člověka jsou hodiny, dny, týdny, měsíce ,roky Zjistili svým sledováním, že každou hodinu se mění stav organismu. Orgánové hodiny znázorňují maximální a minimální aktivitu jednotlivých tělesných orgánů. Energie projde všemi drahami během 24 hodin. Jednotlivé orgány mají v určitou dobu maximální a minimální aktivitu. Podle orgánových hodin je možné v době maxima nebo minima orgány co nejlépe ovlivňovat.

 

 

Orgánové hodiny   image

                                                                                                    

 23-1hod

ŽLUČNÍK 

 Začíná pracovat žlučník.  Ti, kdo mají problémy s tímto orgánem se obvykle v tuto hodinu budí, nebo nemohou spát.
image

 1- 3hod

JÁTRA

 Začínají pracovat játra, v této době nastává útlum (je nejnižší okysličení mozku), je dobré zvýšit pozornost při činnostech vyžadujících zvýšenou opatranost (např. řízení automobilu). Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, jíst tuky a pít kávu.
image

 3-5hod

PLÍCE

 Vrcholí činnost plic, proto se často budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou nebo lidé s jinými onemocněními dýchacích cest. V této době člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského rozměru, budíme se a jakákoli denní povinnost, kterou hravě zvládáme, má podobu neuvěřitelné překážky.
image

 5-7hod

TLUSTÉ

STŘEVO

 Tlusté sřevo je v nejvyšší činnosti. Je dobré vyhýbat se v tuto dobu spěchu a stresu a navyknout si na vyprazdňování. Je také potřeba se pomalu probouzet. Ten, kdo je nemocný, se cítí při probuzení v této době špatně. Je dobré pít hodně teplého čaje, vody a jíst lehkou snídani.
image

 7- 9hod

ŽALUDEK

 Dostává se do hlavní aktivity žaludek. Je dobré snídat lehká jídla, vyhnout se tučným a smaženým pokrmům. Tělo potřebuje být v teple a přijímat teplou stravu - snídani. Není vhodná studená sprcha nebo koupel.
image

 9-11hod

SLEZINA

 Vrcholí práce sleziny a slinivky břišní. Nedoporučuje se pít alkohol. Vhodné je ovoce, med. Je to nejvhodnější doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti a spotřebovávat je pro svoji činnost. Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, ale můžeme vydávat vysoké duševní výkony. Kolem 11hod nastává dopolední výkonnostní vrchol.
image

 11-13hod

SRDCE

 Je to doba aktivní činnosti srdce, není proto dobré ho zatěžovat velkým množstvím potravy a už vůbec ne kávou. Nastává mírný fyzický i duševní útlum. Pozor na úrazy! Doba vhodná na procházku nebo krátký spánek.
image

 13-15hod

TENKÉ

STŘEVO

 Do činnosti se dostává tenké střevo, je to nejvhodnější doba na oběd. Kdo měl lehkou snídani mezi 7-9hod, tomu nebude po obědě těžko. Začíná se zvyšovat fyzická aktivita. Snižuje se citlivost zubů, proto je vhodné navštívit zubního lékaře.
image

15-17hod

MOČOVÝ

MĚCHÝŘ

 V tuto dobu začíná nejvíce pracovat močový měchýř. Dobré je pít bylinné čaje a sportovat. Trávící systém je schopen přijmout vydatné jídlo, tělesná aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostrního stupně.
image

 17-19hod

LEDVINY

 V nejvyšší aktivitě jsou ledviny a je velmi nutné se vyhýbat všemu co jim škodí (káva, alkohol, chemikálie, limonády, soli, chlad a stres). Tělo v tuto dobu dobře přijímá minerály (BIOKALCIUM, BIOZINEK, SPIRULINA) a blahodárně působí na ledviny CORDYCEPS. Pijeme jen vodu nebo bylinné čaje.
            image

 19-21hod

OSRDEČNÍK

 Do činnosti se dostává obal srdce a krev. Touto dobou člověk dobře vnímá a učí se. Je to dobrý čas pro poslech hudby, návštěvu divadla, ale také je v tuto dobu účinnější aplikace krémů na bolestivá místa.
image

 21-23hod

TROJITÝ

OHŘÍVAČ

 Tělo se připravuje na spánek, v tuto dobu bychom měli usínat. Tělo chce klid, neměli bychom dělat nic pro jeho aktivaci. Nejíst, nekouřit, nepít alkohol, V aktivitě je trojitý ohřívač, podle TCM jsou to 3 energetická centra napojená na vesmír, proto pokud užíváme některé produkty, tělo si je využije pro tu část těla, kde je nejvíc potřebuje. Vhodná doba pro meditaci.


imageimageimage                   image

Nejvíce zatížené orgány v měsících (dle čínské medicíny):

Leden

močový měchýř

Únor

ledviny

Březen

žlučník

Duben

játra

Květen

srdce

Červen

tenké střevo

Červenec

krevní oběh (lymfatický systém)

Srpen

tělesné teplo

Září

slezina, slinivka

Říjen

žaludek

Listopad

plíce

Prosinec

tlusté střevo

 

 

HODIN

MAXIMUM ČINNOSTI

MINIMUM ČINNOSTI

 

 

1 AŽ 3

JÁTRA

TENKÉ STŘEVO

 

 

3 AŽ 5

PLÍCE

MOČOVÝ MĚCHÝŘ

 

 

5 AŽ 7

TLUSTÉ STŘEVO

LEDVINY

 

 

7 AŽ 9

ŽALUDEK

OBAL SRDCE

 

 

9 AŽ 11

SLINIVKA, SLEZINA

TŘI OHŘÍVAČE

 

 

11 AŽ 13

SRDCE

ŽLUČNÍK

 

 

13 AŽ 15

TENKÉ STŘEVO

JÁTRA

 

 

15 AŽ 17

MOČOVÝ MĚCHÝŘ

PLÍCE

 

 

17 AŽ 19

LEDVINY

TLUSTÉ STŘEVO

 

 

19 AŽ 21

OBAL SRDCE

ŽALUDEK

 

 

21 AŽ 23

TŘI OHŘÍVAČE

SLEZINA, SLINIVKA

 

 

24 AŽ 1

ŽLUČNÍK

SRDCE

 

 image

SLECINKY.EU
Slecinky.eu - obrázkový hosting

 

..................

Č a k r y   -   PROČ SE NÁM ČAKRY ROZLAĎUJÍ ....

čakry neustále vyzařují a nasávají energii. Pokud se necháte pohltit negativními myšlenkami, zanesou se hustou, temnou energií. Vždy, když se delší dobu nedokážeme zbavit strachu či obav týkajících se tématu s určitou čakrou, tato čakry se časem zcvrkne, zmenší, zablokuje. Pokud jsme daným tématem posedlí, příslušná čakra se vůči ostatním naopak neúměrně  zvětší.

Příklad - obavy z nedostatku peněz způsobí zmenšení čakry kořene, kdežto posedlost penězi a majetkem má za následek její přílišné zvětšení.

Naštěstí všechny čakry poměrně rychle reagují na očistné techniky. Není proto od věci své čakry KAŽDÝ DEN OČISTIT. Očista energetického těla je stejně důležitá, jako pravidelné mytí rukou a obličeje. Pokaždé, když nebudete ve své kůži a nebudete vědět proč, vyčistěte si čakry.

Pomáhá také zařadit do stravy "živé potraviny" (patří sem čerstvá zelenina a ovoce, naklíčená semínka a zrna, čerstvě vymačkané šťávy - do 20 minut po vymačkání...) a vyřadit potraviny mrtvé, či zabité v mikrovlné troubě - mezi "mrtvé" potraviny bez energie patří potraviny, které neobsahují téměř žádnou  životadárnou energii - sušené, mražené, částečně také vařené...

Dalším důvodem k zablokování čaker jsou problémy a strachy lidí, se kterými máte nějaký vztah-nejčastěji k sourozencům, rodičům,  bývalým partnerům a milencům,  současným partnerům, k domu, dětem a blízkým přátelům ( seřazeno podle četnosti výskytu ). Při problémech vznikají ENERGETICKÁ VLÁKNA , která ovlivňují příslušnou čakru - podle problému. Pokud člověk, s nímž jste spojeni, bude mít nějaké problémy, začne z Vás čerpat energii. Využije Vás jako snadno přístupný ZDROJ energie. ( energetický upír ). Budete se cítit vyčerpaní a nebudete chápat proč.

Lidé, s nimiž jste  měli sexuální vztah, jsou obvykle navázáni na Vaši sakrální čakru. Lidé, s nimiž jste řešili nějaký spor, bývají napojeni na Vaši třetí čakru. Lidé, s jejichž ztrátou se nemůžete vyrovnat, jsou spojeni s Vaší srdeční čakrou atd...

Jedinou pomocí k trvalému "odpojení" takovéhoto upíra  je PŘERUŠENÍ JEMNOHMOTNÉHO SPOJENÍ -  ENERGETICKÝCH VLÁKEN. Po přerušení vláken následuje nutně rozchod nebo opuštění. Zbavujete se ovšem pouze nefunkčních částí vztahu.

Existují 2 hlavní způsoby, jak jemnohmotná vlákna přerušit.

1. v duchu přivoláte archanděla Michaela ( jehož hlavním úkolem je likvidovat negativní energie) a požádáte jej, aby Vás zbavil všech pout, jež z Vás vysávají energii. Téměř okamžitě pocítíte úlevu, klid a navýšené množství energie.

2. Jemnohmotná vlákna můžete přerušit také sami, nebo s pomocí léčitele. Pokud  to chcete zkusit sami, jednoduše si představte, že držíte v ruce nůžky a odstřihněte. Nemusíte se  toho bát, zřetelně ucítíte něco pevného a hustého, něco co klade odpor, to je jasný signál, že daná osoba ještě neodpustila člověku, s nímž je spojená. Použijte tuto afirmaci " Chci se zbavit veškerého strachu a zášti, aby mohl bolest nahradit klid a mír."

 

DŮVODY ZABLOKOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH ČAKER

1. ČAKRA - kořenová - umístění - na konci páteře - barva - rubínové červená, zanesená čakra má kalný, tmavě červený odstín.

OBAVY z nenaplnění fyzických potřeb časem způsobí, že se čakra zmenší a ztmavne. Doslova svou kořenovou čakru otrávíte starostmi o peníze, majetek a kariéru.

 

2. ČAKRA - sakrální - sexuální - pod pupíkem - barva - nádherně oranžová, zanesená má kouřově oranžové zabarvení.

 Důvod blokace : pokud se stresujete tématy týkajícími se Vašeho těla aVaší sexuality, sakrální čakra se zcvrkne a zablokuje. 

 

3. ČAKRA - solar plexu - barva - má jasně žlutý odstín, jako zářivá sluneční koule. Zanesená získá barvu bláta.

Důvod blokace : strach z toho, že se Vás okolí pokouší ovládat a řídit, manipulovat Vámi, způsobí, že se čakra zmenší a ztmavne. Pokud jste posedlí získáním větší moci, bude čakra nezdravě zvětšená a zkalená.

 

4. ČAKRA - srdeční - uprostřed hrudníku - barva - vypadá jako smaragdový šperk, při znečištění získává tmavý odstín lesní zeleně.

Jakékoli obavy ohledně dávání nebo přijímání lásky se v čakře usazují a mají za následek její zmenšení a degeneraci. Vztahy na závislosti a posedlosti ve vztazích  ústí k jejímu zablokování. 

 

5.ČAKRA - krční - nebesky modrá barva. Zanesená má barvu zamračeného, šedého nebe.

Strach z komunikace, nemožnost říci, co bychom chtěli, také vědomá lež (něco jiného si myslíte a něco jiného říkáte viz. naši politici, kteří mají své projevy protkány známým..ehm...ehm...) způsobuje zablokování krční čakry.

 

6. ČAKRA - třetí oko - mezi obočím - barva - indigové světlo, kterým probleskují bílé plamínky, zanesením šedne. Třití oko zaznamenává celý Váš život jako film. V okamžiku smrti se Vám celý záznam přehraje před očima.

Nevíra v duchovno způsobí zamlžení třetího oka. 

 

7.KORUNNÍ ČAKRA - na temeni hlavy - barva - purpurová zářivá s bílými odlesky diamantu. Zablokovaná má barvu noční oblohy.

Negativní myšlenky a nezpracované emoce čakru blokují.

 

ZPŮSOBY HARMONIZOVÁNÍ ČAKER -

1. MEDITACÍ

2. DÝCHÁNÍM BAREV DO ČAKER - postup - s nádechem vdechnete barvu první čakry - červenou do fyzického těla a vydechnete, druhým nádechem zaplavíte svou auru červenou barvou a opět vydechnete. Pokračujete dalšími barvami jednotlivých čaker. Můžete použít svou představivost, nebo si dejte k ruce kartičky s barvami čaker, či použijte energetický obrázek. Po prodýchání všech čaker - což trvá cca 3 minuty - jsou čakry ZHARMONIZOVANÉ.

3. TĚLESNÝM CVIČENÍM ( ze zkušenosti mohu potvrdit, že nejen energetická cvičení, jako jsou joga a 5 tibeťanů čakry automaticky harmonizují, také všechna ostatní dynamická cvičení čakry harmonizují a zvětšují Auru na dvojnásobek )

4. ČIŠTĚNÍ ČAKER S ARCHANDĚLEM RAFAELEM, který má na starosti léčení.

5. MASÁŽÍ. Pokud jste sami masérem, nejspíš už dávno víte, že během masáže sbíráte negativní energii klienta do čaker na svých rukou. Skvělým protiopatřením proti tomuto efektu je umístit v blízkosti Vašich rukou při masáži živé rostliny. Ty absorbují negativní energii stejně přirozeně jako oxid uhličitý. Dokážou negativní energii transformovat.

 

 

Lidské tělo má sedm hlavních center energie a další dvě vedlejší. Každé z nich se projevuje vlastním základním vlněním v odpovídající barvě spektra. Na tato jednotlivá centra působí kameny obdobných tónů, které mají podle svého charakteru a zaměření, i rozdílné schopnosti a intenzitu.

Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, umístěných nad sebou ve středu trupu.
Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.

Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu, který způsobuje, že energie je vtahována do nitra čaker.
Když se změní směr otáčení, energie proudí z čaker ven. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.
Pozoruhodné je, že čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře.
První - základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), a tak dále. Pravotočivost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang.

Blokace

Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny, čakry blokovány, což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit (u blokovaných čaker je jejich frekvence vibrací nízká a někdy až neznatelná).
Tyto blokace mohou být nejčastěji způsobeny strachem, zklamáním, napětím, šokem, negativními vlivy na člověka z okolí a podobně.
Tyto blokády lze uvolnit a čakry harmonizovat například tím, že čakry vystavíme vibracím energie takových frekvencí, na kterých harmonicky fungující čakra bez jakýchkoli blokád kmitá naprosto přirozeně (takovéto frekvence vibrací se nacházejí například u drahokamů, eterických olejů, čistých zářivých barev, tónů apod.).

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker.
Nejjednodušší, spolehlivé a "snadno" proveditelné jsou asi tyto způsoby: kyvadlo, vycítění rukama , kineziologickým testem a pozorováním aury.
Pozorování aury však většinou není možné bez předchozího nácviku a tréninku a zatím ne každý dokáže auru vidět (i když tato dovednost je dána do vínku každému).
Podobné je to i s "osaháváním" čaker rukama, kdy můžeme cítit sílu proudící energie.
Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití  kineziologie nebo kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisovány ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé nebo dokonce žádné.


 

Popis čaker

muladhara první čakra   svadhisthana druhá čakra
manipura třetí čakra   anahata čtvrtá čakra
visuddha pátá čakra   adzna šestá čakra
sahasrara sedmá čakra


 

Pět Tibeťanů

Cyklus cviků působí především na energetické úrovni. Stimuluje v našem těle žlázy s vnitřní sekrecí, které jsou zodpovědné za řízení procesů v našem těle. Tyto orgány jsou pak propojeny s energetickými centry těla—čakrami.

Pokud jste začáteční doporučujeme 2-3 opakování každého cviku.
S tím jak bude získávat cit pro cviky a zkušenosti, můžete počet opakování zvyšovat až na 11.
Zkušení praktikanti opakují cviky až 21-krát.

cvik1

První cvik

První cvik má urychlit otáčení jednotlivých energetických center těla - čaker. Postavte se zpříma a rozpažte ruce. Paže by měly být vodorovně se zemí, dlaněmi dolů. Pomalu a jemně se začněte otáčet s výdechem kolem osy těla ve směru hodinových ručiček. Začínejte velmi zvolna s maximálně 6-ti otáčkami. Po čase sami zjistíte, zda můžete počet otáček zvýšit. Pro stimulaci energetických center je naprosto dostačující 12 otáček, maximálně 21 otáček. Otáčet se začínáme s výdechem a pokoušíme se sladit dech s rychlostí pohybu.

cvik2

Druhý cvik

Druhý cvik také stimuluje všech 7 energetických center, je však jednodušší. Lehneme si na podložku, paže natáhneme podél těla, dlaněmi dolů. Nohy máme volně položené na podložce tak, aby se kotníky a kolena dotýkala. Několikrát se zhluboka nadechneme a vydechneme. S výdechem zvedáme hlavu od podložky a bradu opíráme do klíční kosti. Zároveň zvedáme dolní končetiny od podložky. Pokud je to možné, snažíme se nekrčit kolena a nohy zvednout do svislé polohy. V konečné poloze se na chvíli zastavíme - snažte se nezadržovat dech. S dalším výdechem se pomalu a jemně vracíme do výchozí polohy.

cvik3

Třetí cvik

Klekneme si na podložku, pod kolena si případně můžeme podložit něco měkčího. Tělo držíme vzpřímené, prsty noho se opíráme o podložku, dlaněmi se opíráme o stehenní svaly pod zadečkem, palec směřuje vpřed. S výdechem sklápíme hlavu bradou ke klíční kosti, s nádechem hlavu mírně zakláníme. Záklon provedeme jak tolik, aby nám to bylo příjemné. Zároveň mírně zakláníme tělo a pomáháme si opíráním do dlaní. Počkejte si na výdech a opatrně, zvolna se vracejte do výchozí pozice. Pokud se chcete na cvik více koncentrovat, můžete si zavřít oči. Důležité je u tohoto cviku pomalé, hluboké dýchání. Důležité je uvědomit si, že s výdechem tlačíme kolínky do rukou, ne rukama do kolínek!

cvik4rukama do kolínek!

cvik4

Čtvrtý cvik

Sedněte si na podložku, dolní končetiny natažené před sebe, chodidla asi 30 cm od sebe. Paže volně podél těla, dlaně se opírají o podložku, prsty směřují ke kolenům. Tělo držíme zpříma. Dýcháme volně do břicha. Počkáme si na výdech a sklopíme hlavu bradou ke klíční kosti , s nádechem hlavu pomalu zakláníme, tak jak je nám to příjemné. Současně zvedáme zadeček vzhůru a vytvoříme tělem jakousi „lavici“. Ideální je dosáhnout trupem vodorovné polohy. Dýchejte volně, nezadržujte dech. Počkejte si na výdech a pozvolna se vracejte do výchozí polohy, uvolněte se.

cvik5

Pátý cvik

Výchozí polohou cviku je leh na břiše. Chodidla se opírají prsty o podložku. Zvolna se opřeme dlaněmi vedle prsou a s nádechem a tlakem do podložky zvedáme hruď. Ideální je dosáhnout pozice, kdy můžeme paže propnout v loktech. Hlava je v mírném záklonu. S výdechem sklápíme hlavu bradou ke klíční kosti a zároveň zvedáme zadeček vzhůru. Tělo tvoří obrácené písmeno „V „.Ideální je , když nohy mohou zůstat v kolenech propnuté. S výdechem se pozvolna vracíme do výchozí polohy. U cviku si pro větší procítění můžete zavřít očiVíce zde: http://cekanka.webnode.cz/cakry/
TOPlist